Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dolejš: Věřím, že se nakonec pravda potvrdí

29. 9. 2009

Tiskové prohlášení Jiřího Dolejše, místopředsedy ÚV KSČM, k článku "Co udělají politici za milion" (26. září, MfD).

 
Během posledních hodin řeší média rozhodování o tom, zda a jak budu pokračovat ve svém mandátu z důvodů údajné korupční aféry. VV ÚV KSČM bude dne 29. září 2009 posuzovat celou situaci i politické důsledky. Chápu jako součást své politické odpovědnosti objasnit své účinkování v této kauze a jaké hodlám učinit další kroky.

 

Jednoznačně vylučuji, že by mé jednání bylo korupční. Odmítám proto utíkat z funkcí. Mohlo by to být chápáno jako náznak nějaké viny. Výzvy k vyvození mé osobní a politické odpovědnosti chápu jako podmíněné, do doby než budou konfrontovány s fakty o mém skutečném chování v celé kauze.

 

V článku v Mladé frontě Dnes „Co udělají politici za milion“ jsou formulace, které musím chápat jako zavádějící a které vyvolaly následnou kampaň poškozující moji osobu.

 

Rozhodl jsem se učinit příslušné právní kroky, abych se domohl soudně nápravy. Proto jsme dnes podal u Městského soudu v Praze žalobu na ochranu osobnosti.

 

Po dobu, než se vyjádří k mé žalobě soud, nabízím VV ÚV KSČM pozastavení výkonu funkce místopředsedy. Věřím, že se nakonec pravda potvrdí.

 

autor: Jiří Dolejš, místopředseda ÚV KSČM