Jdi na obsah Jdi na menu
 


Havířovští senioři slavili ve sportovním duchu

9. 10. 2013

U příležitosti Dne seniorů, který připadá na 1. října, se v Havířově konal již 7. ročník pochodu seniorů městem. Organizátorem této akce je Městský klub seniorů ve spolupráci s odborem sociálních věcí Magistrátu města Havířova. Toto kdysi nejmladší město v republice má dnes téměř čtvrtinu obyvatel ve věku nad 60 let. Je chvályhodné, že město Havířov na své občany v seniorském věku nezapomíná a každoročně pro ně připravuje celou řadu kulturních, společenských a sportovních akcí. Ať už to jsou ozdravné pobyty, kulturní představení, sportovní hry, které se v minulém týdnu uskutečnily v domově seniorů Luna, štědrovečerní večeře pro osamělé seniory, nebo již zmiňovaný pochod seniorů městem. Velkou zásluhu na přípravě těchto akcí mají právě zaměstnankyně sociálního odboru.

Osobně se jako zastupitelka města Havířova a předsedkyně sociální komise rady města Havířova, ale rovněž jako zastupitelka Moravskoslezského kraje a předsedkyně sociálního výboru zastupitelstva MS kraje těchto akcí zúčastňuji pravidelně a velmi ráda. Vážím si jejich životních zkušeností a obdivuji jejich vitalitu, kterou předvedli i na letošním pochodu městem. Za dobu trvání této akce prošli senioři všechny městské části. Letošního ročníku se na startu zapsalo celkem 250 účastníků a prošli jsme trasu v délce 5 km vedoucí převážně lesoparkem v městské části Havířova – Podlesí. Bezpečnost seniorů, zejména na přechodech pro chodce, zajišťovali příslušníci městské policie, a svou pomoc nabídl také Sbor dobrovolných hasičů v Havířově. Do cíle dorazili všichni ve zdraví a v dobré náladě. Čekalo je zde pohoštění a malá pozornost v podobě perníčků a pamětních medailí z keramiky. Zároveň byli oceněni dva nejstarší účastníci pochodu, kterým je úctyhodných 87 a 85 let.

Je však smutné, že z řad zastupitelů města se nikdo jiný této akce nezúčastnil.
Přeji nejen havířovským seniorům spoustu elánu do dalšího života a těším se na shledání při některé z dalších stejně vydařených akcí.
 
                                                                      
 
Monika Havlíčková,
členka zastupitelstva města Havířova a předsedkyně sociální komise Rady města
 
havlickova.jpg