Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace z mimořádného VV KSČM

30. 9. 2009
Vážené soudružky, vážení soudruzi,
 

Výkonný výbor ÚV KSČM se zabýval provokativní mediální kauzou, která zasáhla KSČM. Cílem je prokázat, že ani KSČM není parlamentní stranou bez finančních afér.
Je nutné zdůraznit, že jde o mediální kauzu, řada informací je zjednodušována tak, aby vznikl dojem, že KSČM prostřednictvím Haló novin skrývá dary od sponzorů a že došlo k jakési dohodě „něco za něco“. Některá média neprojevila sebemenší zájem zveřejnit věcnou informaci, která by tato tvrzení vyvrátila, naopak, téměř všechny reakce na tyto spekulace jsou zamlčovány. Přesné informace můžete získat pouze v Haló novinách, kde byla zveřejněna i stanoviska obou místopředsedů v plném rozsahu, a kde zítra, tj. 29. 9., bude zveřejněna také podrobná informace o hospodaření listu a o podmínkách inzerce.

Rozhodnutí Výkonného výboru ÚV KSČM o přijetí rezignace obou místopředsedů, Jiřího Dolejše i Čeňka Miloty, je razantní odpovědí veřejnosti, že KSČM jedná fér a že i do budoucna je schopna před veřejností obstát a situaci řešit věcně a bez emocí. Zároveň Výkonný výbor vyzval J. Dolejše, aby zvážil rezignaci také na mandát poslance.

Toto rozhodnutí však nelze vnímat jako potvrzení viny zmíněných místopředsedů. VV ÚV KSČM vzal na vědomí, že oba podávají žalobu na ochranu osobnosti, aby mohla být celá záležitost řádně prošetřena. Po soudním projednání a vynesení konečného rozsudku soudu, který by oba místopředsedy rehabilitoval, není vyloučen jejich návrat do funkce.

 

Věra Žežulková

místopředsedkyně ÚV KSČM