Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konkrétní program, nikoliv laciná hesla

15. 10. 2010

ObrazekPoslední předvolební akce KSČM před dnešními a zítřejšími komunálními a senátními volbami v Moravskoslezském kraji se uskutečnily v Havířově, Karviné a Bohumíně.

Kandidáty, mezi nimiž byla i poslankyně za KSČM a kandidátka na post primátora města Milada Halíková, přišel do Havířova podpořit i místopředseda ÚV a poslanec Stanislav Grospič. 

Až do 17 hodin se na tribuně střídal kulturní program s představením a vystoupením některých kandidátů z celkem 43členné kandidátky, kteří přiblížili a konkretizovali jednotlivé body volebního programu. »Ještě Obrazekdopoledne jsme se obávali, zda kvůli husté mlze a sychravému počasí mítink proběhne venku, ale ve 13 hodin, kdy setkání s občany začalo, vysvitlo nad Havířovem sluníčko, které na náměstí, kde se akce konala, přilákalo stovky občanů,« sdělila Haló novinám Milada Halíková. Ta s Grospičem prošla havířovskou hlavní třídou, kde občanům, především ženám, rozdali několik stovek rudých karafiátů s pozváním k volbám a připomínkou, že »komunisté mají v Havířově číslo 10, a že desítka je ta správná trefa« (viz foto).

ObrazekStanislav Grospič ve svém projevu zdůraznil význam voleb nejen z hlediska komunální politiky, ale také s ohledem na možné vyslovení nesouhlasu současné vládě. Ocenil, že komunisté jsou už dvě volební období ve vedení města a lidé jejich práci hodnotí velmi pozitivně. Připomněl, že v minulých volbách získali nejvíce, tedy 15 mandátů ve 43 členném zastupitelstvu, a zároveň vyslovil přesvědčení, že počet mandátů pro KSČM se v těchto volbách ještě zvýší. Vyzdvihl také to, že komunisté přicházejí s konkrétním programem a neschovávají se za laciná populistická hesla, jak to dělají pravicoví politici.

V rámci předvolebních aktivit navštívil S. Grospič dopoledne také Karvinou, kde s kandidáty rozdával materiály a hovořil s občany, odpoledne pak z Havířova zamířil do Bohumína, kde také promluvil k občanům.

ObrazekMilada Halíková ve svém vystoupení zdůraznila, že komunisté ve svém volebním programu pamatují na všechny věkové skupiny obyvatel Havířova i na všechny městské části. Potlesk vyvolala její připomínka, že komunisté své sliby splnili, např. v tomto volebním období se jim podařilo získat téměř tři sta míst v domovech pro seniory. »Což je dokladem toho, že dříve tzv. město mladých v posledních letech stárne,« upozornila Halíková. Dále zdůraznila, že zastupitelům za KSČM se podařilo, aby se město nezadlužilo a nerozprodal se jeho majetek. »Naopak jako dobří hospodáři se staráme i o více než sedm tisíc městských bytů a všechny finanční prostředky získané z nájmů, který je nižší, než u bytů společnosti RPG, vracíme do údržby a obnovy bytového fondu,« konstatovala kandidátka za KSČM.

ObrazekHaló novinám pak sdělila, že do schránek rozdali plánek města, na jehož druhé straně jsou fotografie všech kandidátů KSČM s textem »Havířované, s námi nezabloudíte«. Nad fotografiemi je pak heslo, které je i na plakátech ve městě: »Uměli jsme město postavit, dokážeme ho i spravovat a řídit.«

Účastníci mítinku v Havířově si mohli za symbolickou cenu 10 Kč koupit občerstvení, pro dospělé i s deckou červeného. Představili se také mažoretky Kala, vicemistryně Evropy. Slovem bavil bývalý populární sportovní komentátor čs. televize Karol Polák. V programu se také představila slovenská hudební kapela Eminent a místní hudební skupina Kube Music.


15. 10. 2010(mik)


Více fotografií z akce ke shlédnutí ZDE