Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výzva ÚV KSČM občanům České republiky

30. 9. 2014

Ve dnech 10. a 11. října 2014 se uskuteční v České republice volby do zastupitelstev měst a obcí, jedné třetiny Senátu PČR a Zastupitelstva hl. města Prahy. KSČM bude v Senátu obhajovat 1 mandát ve volebním obvodu Znojmo, ČSSD ani neplánuje obhájení 23 mandátů, a tak reálně hrozí, že širší levice ztratí v Senátu potřebnou většinu ve prospěch pravice, včetně hnutí ANO miliardáře A. Babiše.

Ve většině obcí a měst vzniklo těsně před volbami mnoho účelových sdružení a politických uskupení složených z přeběhlíků a zdiskreditovaných představitelů téměř všech politických stran bývalých vládních koalic. Tyto uměle vytvořené politické slepence mají navodit před voliči pocit nového myšlení a směru oproti již zaběhlým politickým uskupením. Skutečnost je však jiná. Z tohoto důvodu KSČM apeluje na občany, aby nevěřili slibům nově účelově vzniklých sdružení zastřešující staré zkorumpované politiky pokrytecky kritizující své bývalé spolustraníky. Zastupitelé a senátoři za KSČM se svému programu nikdy nezpronevěřili a byli vždy ochotni naslouchat spoluobčanům při řešení jejich každodenních problémů jak ve velkých městech, tak i v obcích.

KSČM vyzývá občany České republiky, aby využili svého voličského práva, šli k volbách a volili kandidátky a kandidáty KSČM.