Jdi na obsah Jdi na menu
 


Založení Těšínské levice

14. 1. 2013

cesky-tesin.jpg Zástupci levicových politických stran a hnutí Českého Těšín a Cieszyna podepsali dne 10.1.2013 z iniciativy Sojuszu Lewicy Demokratycznej v sídle SLD Cieszyn dohodu o založení a spolupráci Těšínské levice. Zástupci městských organizací KSČM, ČSSD z Českého Těšína, představitelé SLD, Ruchu Palikota, Pokolenia, Związku zawodowych a zájmových organizací z Cieszyna stvrdily podpisy nutnost lepší vzájemné komunikace a spolupráce.

Jde především o hledání východisek z mediální blokády levicových sil v Polsku i České republice. Levicové subjekty na Těšínsku spolupracují již delší dobu. Partneři se dohodli na pokračování a rozšiřování pracovních setkání po obou stranách hranice s cílem lepší propagace levicového programu a kandidátů u příležitosti organizovaných setkání s občany ke svátku práce, MDŽ, na Zborůvce, soutěží ve střelbě z ručních zbraní, vaječině, vinobraní na hornických slavnostech apod. Intenzivně se diskutovalo o budoucnosti levicového hnutí, rozdílnosti volebních systémů, zkušenosti zastupitelů, perspektivách lidí práce a mladé generace, spolupráce se zaměstnavateli, ale i o nástrahách, které mohou lidem výrazně změnit život.

Představitele levice kritizovali nedostatečné využívání hospodářského a intelektuálního potenciálu měst. Jenom dosažení výrazného úspěchu levice ve volbách je cestou k vyšší zaměstnanosti, realizování společných priorit rozvoje a lepší zhodnocení rozdílnosti obou měst. To je aktuální úkol představitelů Těšínské levice v období před „supervolebním“ rokem 2014.

Za Český Těšín podepsali dohodu předseda MěV KSČM Jiří Gabrhelik a místopředseda ČSSD Petr Kroček.