Jdi na obsah Jdi na menu
 


KSČM aktuality

Příspěvky

Jak se KSČM staví k OKD?

24. 6. 2016

V pondělí odpoledne se sešla stovka občanů ve Frýdku-Místku, aby si vyslechla, jak se KSČM staví k situaci v OKD. První náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Josef Babka zdůraznil návrhy kraje na řešení situace. Je na vládě, aby byla důsledná a vytvořila podmínky nejen pro horníky, ale i zaměstnance návazných profesí.
 

KSČM posiluje, volby by vyhrála ČSSD

24. 6. 2016

Kdyby se v červnu konaly sněmovní volby, získala by KSČM 16 procent. Volby by vyhrála sociální demokracie, která předstihla v zájmu voličů hnutí ANO. Volilo by jí 24,5 procenta lidí. Hnutí Andreje Babiše se zaznamenalo výrazný propad, na ČSSD ztrácí jedno proceno. KDÚ-ČSL by volilo 9 procent voličů, o dvě procenta méně by měly ODS a TOP09. Vychází to z výsledků Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
 

M. Vostrá: Půjčka OKD či předpokládaný dar?

24. 6. 2016

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek přišel s nápadem půjčit z veřejných rozpočtů OKD jednu miliardu. Je to takové hezky zaokrouhlené číslo a i kvůli tomu působí značně účelově. Současně však tvrdí, že nepředpokládá, že se tato suma státu vrátí.
 

J. Nekl: Varujme se závisti

24. 6. 2016

Haló noviny oslavily 25 let existence. Mnoho osobností veřejného života od prezidenta republiky po umělce či odborníky ve svých oborech zasílalo přání a zdravice Haló novinám k tomuto jubileu. To vzbudilo okamžitě velké vášně, a tak se nad tím měla potřebu začít veřejně pohoršovat specifická skupina lidí z politické scény v čele s Miroslavem Kalouskem či jeho podporovatelé z kulturní sféry.
 

Tisková konference KSČM 14. 6. 2016

24. 6. 2016

V úterý 14. června se od 12.40 hodin koná v novinářském atriu Poslanecké sněmovny PČR (Praha 1, Sněmovní ul. 4) tisková konference.
 

F. Zachariaš: ČSSD se měří jiným metrem

24. 6. 2016

Představte si, co by se stalo, kdybyste prohráli pravomocně u soudu spor o nějaký dluh. Je to celkem jasné. Patrně by došlo k plnění rozsudku soudu, jinak by totiž následovalo provedení výkonu rozhodnutí a možná i exekuce. Poté byste se mohli snažit ještě využít mimořádné opravné prostředky, jako je dovolání, ale povinnost byste zkrátka museli splnit. Dovolání totiž nemá odkladný účinek. To ovšem asi neplatí, když jste nejsilnější vládnoucí strana.
 

Stanovisko VV ÚV KSČM: Následky bankrotů ať platí „tuneláři“!

24. 6. 2016

Dnešní stanovisko Výkonného výboru ÚV KSČM, které se týká kauzy OKD.
 

FOTOGALERIE: Představitelé KSČM v Lidicích uctili ženy, děti i muže

24. 6. 2016

Lidické ženy, děti a muže dnes v Lidicích uctili a připomněli si místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, poslanci PS PČR Miloslava Vostrá, Stanislav Grospič a Jan Klán, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní Středočeského kraje Zdeněk Štefek a další představitelé KSČM společně s Levicovým klubem žen.
 

Beseda s Ivanem Strachoněm v pořadu Náš kraj není na okraji

24. 6. 2016

Beseda s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Ivanem Strachoněm v pořadu Náš kraj není na okraji na TV Polar. Téma: Návštěvnost moravskoslezského kraje a turistický ruch.
 

FOTOGALERIE: Pietní akt u sochy Lidické matky

24. 6. 2016

Dne 10. června 1942 byly do reálného gymnázia v Kladně přivezeny lidické ženy a děti a byly zde násilně rozděleni. Tuto událost si dnes připomněla během pietního aktu poslankyně PS PČR Miloslava Vostrá a radní Středočeského kraje Zdeněk Štefek položením květin v tělocvičně kladenského gymnázia a u sochy Lidické matky.
 

Z. Švec: Rovné příležitosti ve vzdělávání

24. 6. 2016

Olomoucký kraj zpracoval základní strategický dokument pro oblast školství Dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy Olomouckého kraje na období 2016-2020, ve kterém se mimo jiné zabývá problematikou rovného přístupu ke vzdělávání. Zajištění rovného přístupu ke vzdělávání bez ohledu na druh znevýhodnění (např. zdravotní, ekonomické, sociální, etnické, podle pohlaví) je jedním z důležitých projevů sociální soudržnosti společnosti.
 

Z. Ondráček: Slučování policejních útvarů

24. 6. 2016

Doslova bombou tohoto týdne je ohlášené slučování dvou policejních celorepublikových útvarů. Jde o útvar pro boj s organizovaným zločinem (ÚOOZ) a protikorupční policii (ÚOKFK). Nově by měla vzniknout Národní centrála boje proti organizovanému zločinu. Ministr vnitra i policejní prezident říkají, že jde o plánovanou akci, která má kořeny někde v roce 2008 a nyní se to jen realizuje. Ministerstvo spravedlnosti a státní zastupitelství křičí, že to ohrozí vyšetřování některých kauz. Padají silná slova, vyhrožuje se ministerskou rezignací a dvě nejsilnější politické strany ČSSD a ANO se vzájemně obviňují ze snahy uchvácení moci. Jaká je realita?
 

Bitva o Brexit, válka o Evropu

24. 6. 2016

Některé problémy tu budou, i když se dnes Britové rozhodnou zůstat v EU. Brexit je jen jednou bitvou ve válce o budoucí Evropu. Británie by však byla bez EU méně zajímavá, stejně jako by EU byla bez Britů méně evropská.
 

M. Vostrá: Rušení jeslí a školek bylo nepromyšlené

24. 6. 2016

Někdy si tak říkám, že člověk by si měl vážit zkušeností starších a historicky ověřených postupů. Někteří lidé však v sobě mají tendenci rušit vše, co vytvořily generace před nimi a věci vezdejší začít řídit podle sebe. A tak u nás v republice postupně zmizely jesle a částečně i školky.
 

Fulnek - Jerlochovice - setkání mladých členů a sympatizantů KSČM

24. 6. 2016

Tak jako každý rok, i letos se ve dnech 3. až 5. června uskutečnilo celostátní setkání levicové mládeže. Během letošního ročníku se všichni sjeli do příjemného prostředí autokempu Jerlochovice u Fulneku. Od svého vzniku v roce 2005, kdy se uskutečnilo první setkání, jde letos již o setkání deváté.