Jdi na obsah Jdi na menu
 


Celostátní setkání mladých komunistů

21. 6. 2013

Od 14. do 16. června 2013 se uskutečnilo již tradiční celostátní setkání mladých členů a sympatizantů KSČM tentokrát v Pardubickém kraji v obci Dedřichov (okres Svitavy). Po příjezdu se všichni zástupci jednotlivých krajů ubytovali v chatkách, které byly situovány uprostřed krásné přírody na pomezí Čech a Moravy. Zastoupen byl samozřejmě i Moravskoslezský kraj – a to ve složení: Petr Pálaček (KSČM Opava), Tomáš Stuchlik (KSČM Karviná), Jan Zámarský (KSČM Opava), Jan Kotala (KSČM Ostrava) a Michal Kaňák (KSČM Příbor). V sobotu byla započata série přednášek a aktivit, které pokračovaly ještě v neděli. Během nich proběhla beseda s vedením strany, jež bylo zastoupeno 1. místopředsedou ÚV KSČM Petrem Šimůnkem a poslancem Jiřím Dolejšem. Pánové museli často čelit nepříjemným otázkám a vnitrostranické kritice, přesto si všichni zachovali chladné hlavy a diskusi většina zúčastněných hodnotila jako konstruktivní a věcnou. Zvláště oceňuji aktivitu zástupců našeho kraje, kteří nejen během diskuse vznesli mnoho dotazů či připomínek, případně věcných návrhů.

Kromě přednášky poslankyně Kateřiny Konečné o ekologii bylo jistě zajímavým zážitkem střetnutí a následná diskuse s kubánským velvyslancem Pan Fermin Gabriel Quinones Sanchezem. Chargé d'affaires, jak zní oficiálně jeho funkce, popsal situaci na Kubě, vztahy s USA a neopomněl ani na vztahy s Českou republikou, které se po revoluci značně narušily.

Celostátní setkání mladých komunistů si dovolím zhodnotit jako zdařilé. Měli jsme možnost vzájemně si vyměnit zkušenosti, informace o stranickém životě a lépe se poznat se spolustraníky působícími po celé republice, což by bez této akce nebylo možné.

 

Tomáš Stuchlik
místopředseda Komise mládeže MS kraje