Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komise mládeže přivítala ing. Kateřinu Konečnou v Karviné!

21. 6. 2013

 

Komise mládeže Moravskoslezského kraje pořádala další ze svých přednášek tentokráte s poslankyní PČR za KSČM ing. Kateřinou Konečnou. Akce pod názvem „Poslání k ekologii“ proběhla 1. června v Regionální knihovně v Karviné, kde se sešli mladí komunisté z různých koutů Moravskoslezského kraje. Zastoupen byl okres Karviná, Ostrava, Opava, Nový Jičín i Bruntál.

Po úvodním přivítání z úst předsedy Komise Petra Paláčka a místopředsedy Tomáše Stuchlika si vzala slovo paní poslankyně Konečná. Nejprve seznámila přítomné s obecnými fakty týkajících se ekologie, následně po krátkém občerstvení probíhala vášnivá diskuse, kterou si účastníci přednášky posléze velmi pochvalovali.

Hovořilo se o zásadních ekologických problémech jak v našem kraji, tak i v ČR a EU. Zazněla témata jako výstavba spaloven, skladování odpadu, kvalita ovzduší a nezapomněli jsme také částečně probrat i program KSČM v oblasti ekologie.

Z celého přibližně dvouhodinového setkání je pořízen videozáznam, který má každý možnost zhlédnout na našich FB stránkách „Levicová mládež Ostrava,“ nebo přímo na portálu Youtube. Také jsou pořízeny fotografie, které si můžete prohlédnout na stejných stránkách.

Závěrem bych jménem Komise rád poděkoval paní poslankyni Konečné, jež si dokázala najít čas a přijela do Karviné, aby nás seznámila s problematikou ekologie. Přednášku pojala záživným způsobem, a tak jsem přesvědčen, že si všichni z nás odnesli zpět do svých domovů pouze dobré zážitky a samozřejmě spoustu nových a zajímavých informací.

  

Tomáš Stuchlik, místopředseda KM MSK