Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladýma očima

10. 10. 2012

Milí čtenáři! Jmenuji se Tomáš Stuchlik a je mi 18 let. Jsem členem KSČM a také Komise mládeže Moravskoslezského kraje. V partaji se nacházím od května tohoto roku a rád bych se s Vámi chtěl podělit o mé dosavadní zážitky a poznatky. 

Ve škole nám bylo vtloukáváno do hlavy, jak se v minulém režimu lidem žilo špatně, jak byli občané utiskováni, a slovo komunista se ve školním prostředí stalo synonymem pro pojmy „zloděj“ a „lidožrout“. Přes zmíněnou propracovanou propagandu, se kterou se potkávám na každém svém kroku, jsem se snažil nacházet objektivní informace. Zjistil jsem, že se lidé nemuseli bát o práci, platili zanedbatelný nájem a směšné částky za energii. Tehdejší Čechoslováky ani ve snu nenapadlo, že by měli platit u lékaře, nebo že by měli být třídění podle finanční situace na ty, kteří si zdravotní péči mohou dovolit, či nikoliv. Samozřejmě byly věci, které se mi nelíbí a ke kterým se nikdo z KSČM nemá zájem vracet a jsou současnými straníky odsuzovány. Současná politika pravice však směřuje k tomu, že lidé nemají dostatek financí, aby zaplatili základní věci jako například nájem, případně si musí vystačit jen s hrstkou peněz, již musí vynaložit na svou obživu.
 
Za své působení ve straně jsem zjistil, že jsou v ní lidé, kteří jsou stejně jako my, občané, nespokojeni se současnou politikou bezohledné pravice, a snaží se prosazovat kroky, které by přerozdělovaly veřejné finance spravedlivěji. Můžu Vás ujistit, že nikdo z KSČM nestojí připraven se zbraní v ruce, jak to někdy vyplývá z prohlášení některých pravicových politiků. Jsou to tvrdě pracující lidé, kteří jsou ochotni obětovat osobní čas k tomu, aby pracovali pro své voliče. A to nejen před volbami!!!
 
Na rozdíl od jiných politických stran nemají ŽÁDNÉ aféry a korupční kauzy. Také přicházejí s konkrétními kroky, jak zlepšit naši životní situaci. Najdete je na webu
 www.kscm.cz nebo v Halo novinách ( i v internetové podobě www.halonoviny.cz), což je náš levicový deník, kde rád přispívám svými články a kde se dozvíte zajímavosti nejen o naší straně, ale především o politickém dění a mnoho dalších informací. 

Vážení občané, apeluji na Vás, abyste přišli k volbám a volili stranu, která je Korektní, Solidární, Čestná a není ji cizí Morálka. Je třeba, aby měla KSČM zastoupení v krajích. Pokud bude mít dostatečnou podporu, může prosadit větší část svého programu. Volbou KSČM dáte najevo, že chcete změnu, a tím i připravíte půdu pro komunisty, aby mohli po dalších celostátních volbách ovlivňovat politické dění větší měrou, než je tomu dnes. Vyšlete tím i signál spíše středové než levicové straně ČSSD, aby spolupracovala s levicovou KSČM a neupřednostňovala koalice se středovými nebo pravicovými subjekty.
 

Budoucnost je pouze na nás. Všechny velké historické změny byly zapříčiněny nespokojeností občanů. Dejme společně vládě STOP!!!