Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otevřený dopis kandidátovi na prezidenta České republiky

22. 1. 2013

Vážený pane Schwarzenbergu,

Nebudu Vás volit, protože jste po revoluci uplácel, abyste dostal urychleně svůj majetek.
Nebudu Vás volit, protože se necháváte oslovovat knížetem, ačkoliv byly šlechtické tituly zrušeny při vzniku ČSR jako monarchistický výdobytek.
Nebudu Vás volit, protože jste urazil českou hrdost, když jste označil Benešovy dekrety za neplatné a tehdejší vládu i s prezidentem Benešem byste soudil před tribunálem v Haagu jako „osobnosti nakažené bacilem nacismu.“
Nebudu Vás volit, protože jste chválil amnestii, která prý uvolní věznice, a tím ušetříme. Ptám se Vás: Je lepší škoda, kterou se vší pravděpodobností opět propuštění spáchají, či sociální dávky a jiné příspěvky, o které se hromadně přihlásí, páč většina nemá práci a zázemí?!
Váš následný distanc – „změnu názoru“ - a odchod ze sněmovny v době hlasování považuji za součást předvolební kampaně.
Nebudu Vás volit, protože Vaše vláda podvazuje naši ekonomiku stálým zvyšováním daní a zatěžuje tím především nižší a střední třídu obyvatel, kteří nešetří tak, že zvažují, kolikrát půjdou tento týden na golf, ale kolikrát si koupí něco k snědku.
Nebudu Vás volit, protože jste hlasoval pro smlouvu ACTA, která měla potlačit práva uživatelů internetu.
Nebudu Vás volit, protože jste pro to, abych nestudoval zdarma a tím mi chcete zkomplikovat možnost výběru studia podle mého zájmu a dovedností, v důsledku čeho mne nutíte se rozhodovat o mé budoucnosti podle finančních prostředků.
Nebudu Vás volit pouze proto, že se Vašemu volebnímu týmu daří omámit marketingem některé mé
kolegy – studenty - a snažíte se vybarvit jako člověk, který hájí jejich zájmy.
Nebudu Vás volit, protože nevím, na čem se zase dohodnete v Bilderbergu a jaké zájmy mocnářů budou ovlivňovat ČR.
Nebudu Vás volit, protože mám přes všechny nepříjemnosti ve veřejném životě svou zemi rád a chci, aby ji vedl člověk, který je Čech a alespoň trošku myslí i na ty, kteří nesedí v poslaneckých lavicích.
Nebudu Vás volit, protože upřednostňujete zájmy jiných zemí nad těmi našimi.
Nebudu Vás volit, protože pravým Čechem se sociálním cítěním a přirozenou inteligencí je Miloš Zeman, který má také spoustu chyb, ale u kterého jsem si jist, že se bude snažit zastupovat alespoň částečně i mé zájmy.

Pane Schwarzenbergu, ať už si náš národ zvolí za prezidenta kohokoliv ze dvou kandidátů, nikdy pro mne nebudete člověk, který reprezentuje Českou republiku a zájmy občanů v ní žijících!

Za pochopení Vám děkuje Tomáš Stuchlik, 18 let,
občan ČR a student Gymnázia v Karviné