Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reakce na obvinění Jaromíra Petelíka

28. 10. 2012

V mém dnešním článku bych chtěl krátce reagovat na obvinění Jaromíra Petelíka, člena KSČM, zastupitele na Praze 8 a poslaneckého asistenta místopředsedy strany Jiřího Dolejše.
V médiích se objevily informace, že měl Jaromír Petelík uveřejnit na svém facebookovém profilu komentář, který obsahoval vyjádření neslučitelná s demokratickými principy, které hájí KSČM.
Ihned jsem usoudil, že od člověka na jeho pozici by bylo přinejmenším hloupé a dětinské něco podobného prohlašovat. Nakonec vyšlo najevo, že mé domněnky padly na úrodnou půdu! Na nekvalitní fotce údajného profilu Jaromíra Petelíka byly zobrazeny symboly, které může vidět pouze ten, kdo daný příspěvek uveřejňuje!!! Jedná se o hvězdičku pro zvýraznění statusu na zdi, tužku pro jeho úpravu a nově přidanou funkci Propagovat.
Pokud tedy zastupitel Petelík z dlouhé chvíle nezačal posílat novinářům fotku, která by mohla pohřbít jeho kariéru a dát podnět k trestnímu oznámení, jedinou variantou zůstává fakt, že ho někdo úmyslně pošpinil, záměrně zfalšoval jeho profil a následně fotku profilu zaslal do sdělovacích prostředků!

V souvislosti se zmíněnou tématikou se však nabízí několik otázek.
Jak se postavit k vyjádřením, která osočují či hanobí komunisty??
„Zabíjet komunisty bylo správné,“ zněla nedávná slova Zdeny Mašínové. Pro ukázku uvedu pár dalších výroků, které lze lehce dohledat na internetu:
„Od začátku prosazuji označení VŠECH komunistů (o estébácích nemluvě), i kdyby to mělo být 90% národa. Mělo se prostě s nimi zamést, pozavírat tu nenáviděnou svoloč, zamezit jim v podnikání, vyrvat jim to, co jejich před 48 rokem nebylo (měli holou zadnici!). Kdykoliv se to dá ještě udělat!!!“
Případně: „Tak, správně. Postřílet je všechny. Nebo ještě lépe, po vašem, po mašínovsku je všechny podříznout. Kdykoliv se to dá ještě udělat!!!“

Autoři se neváhali na internetovém blogu podepsat, ale s vědomím, že může jít o cílené provokace vůči jejich osobám, upustím od zveřejňování jejich jmen. Ptám se tedy následovně: jsou tyto výroky v pořádku? Nejsou i tyto výroky nepřípustné a v rozporu se základním principem rovnosti, nezávisle na politickém přesvědčení? Nebo snad platí jiný metr pro komunisty a jiný pro antikomunisty a disidenty? Budou média zveřejňovat pouze to, co se jim účelově hodí, aniž by se obtěžovala zjišťovat důvěryhodnost zdrojů?
Mohl bych se ptát dál a dál!
Věřím, že se občané nenechají odradit snahami o zdiskreditování posilující Komunistické strany, a naopak těmto urážejícím a nedemokratickým útokům pošlou odpověď v podobě podpory komunistů ve volbách, nebo přímou participací na uskutečňování sociální politiky, kterou prosazuje KSČM.

Tomáš Stuchlik, člen KSČM Karviná