Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavy Mezinárodního dne žen v Karviné

19. 3. 2013

Jak už se stává pravidlem, 8. března jsme oslavili Mezinárodní den žen. Ačkoliv byl v minulosti často bagatelizován až zatracován, poslední dobou opět nabývá na popularitě a stává se tak skvělou příležitostí, jak dát najevo obdiv a úctu všem ženám.

Této příležitosti se chopila také Komunistická strana Čech a Moravy v Karviné. Ve složení Karel Wiewiorka, Eduard Matykiewicz, Petr Komínek, Antonín Janík a Miroslav Hajdušík za Městský výbor Karviná spolu s místopředsedou krajské Komise mládeže Tomášem Stuchlikem navštívili komunisté domov důchodců v Karviné - Novém Městě. Pohled na oči plné radosti a skromnou vděčnost klientů domova důchodců se pro nás stal neocenitelnou odměnou. Žluté tulipánky dostaly samozřejmě i všechny sestřičky, které svou péčí o starší spoluobčany přispívají k jejich pohodlnému stáří.

Slova o tom, že jsme jedinou stranou, která si vzpomněla na starší spoluobčany, nás všechny zahřála u srdce.

Avšak tímto MDŽ pro karvinské ženy ještě neskončil. KSČM ve spolupráci s ČSSD a vedením města uspořádala koncert Milana Drobného a Yvetty Simonové v MěDK. Po úvodním slovu pánů Závackého a Wiewiórki začal již zmíněný koncert, jehož úspěch potvrdil dlouhý aplaus ve stoje z řad diváků.

 

Závěrem bych chtěl za všechny členy KSČM ještě jednou ženám popřát hodně trpělivosti, odhodlanosti, krásných zážitků se svými blízkými a úsměv na rtech i v těch nejobtížnějších chvílích, které jsou součástí našich životů. Jak prohlásil francouzský spisovatel Honoré De Balzac: „Cítit, milovat, trpět, obětovat se, bude vždycky obsahem života ženy,“ a proto jim patří velké díky!

 

 

 

Tomáš Stuchlik, člen KSČM, místopředseda KM MSK