Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyjádření místopředsedy ÚV KSČM Č. Miloty

28. 9. 2009

Vyjádření Čeňka Miloty, místopředsedy ÚV KSČM, k článku "Co udělají politici za milion", zveřejněnému dne 26. září v Mladé frontě Dnes.

 

Stanovisko k hrubě pomlouvačné, fabrikované kampani DNES proti KSČM a místopředsedům ÚV KSČM

 

Cílem kampaně publikované ve DNES dne 26.9.2009 ( titulní stránka, článek šéfredaktora, Víkend a www. Idnes) bylo hrubě pomluvit KSČM a její dva místopředsedy s tím, že mottem bylo „Milion za změnu zákona“


Fakta jsou následující:

  • Figurant MF J. Benák (B) byl na ÚV slušně přijat, stejně jako každý jiný návštěvník.. Představil se jako sympatizant, který řádně platí daně, je majitelem heren, chce dát KSČM 1 mil. Kč a chtél by konzultovat některé otázky kol zákona o hernách s tím, že jedno nebylo podmíněno druhým;
  • Nežádal o souhlas s natáčením ani s nikým otíštěné neverifikoval;
  • V obou rozhovorech nepadlo ani slovo o hlasování KSČM (Dnes – KSČM slibují hlasování za peníze);
  • Materiály jsou hrubě zkreslené, použity bez navazujících souvislostí, podřízené hlavní myšlence, diskreditovat KSČM!!!


Věcná fakta jsou následující:

  • Dnes („navíc slíbí dárci, že skryjí jeho identitu, čímž poruší zákon“)

Je to LEŽ a NESMYSL !!!

Skutečnost: B bylo vysvětleno, že KSČM může přijmout dar jen na základě darovací smlouvy a ta je pak součástí „Výroční finanční zprávy“ (včetně jména dárce), která se předkládá v PS PČR. Jinou cestu KSČM nezná a ani není možná. V případě, že má partner zájem, je možnost, na základě řádné smlouvy, sjednat inzerci v HANO. Proto B, návazně na jeho souhlas, dostal návrh smlouvy na uveřejnění inzerce.

  • Dnes („KSČM jsou ochotny slíbit, že se pokusí změnit zákon ve prospěch svého partnera“

Je to LEŽ a NESMYSL !!!

Skutečnost: B bylo vysvětleno, že dokud zákon není na stole, je zbytečné o čemkoliv jednat. Jediné co je možné a naprosto legální, v okamžiku, kdy se zákon začne projednávat, vyslechnout připomínky a náměty B a zvážit jejich uplatnění, stejně jako každého, kdo má o možnou konzultaci zájem. Takové konzultace nejsou spojeny či podmíněny penězi a výsledné stanovisko nepřijímá jednotlivec.

 

 

Závěr: Na svou čest prohlašuji, že jsem se nedopustil ničeho, co by mohlo diskreditovat KSČM, nebo jinak znehodnocovat uplynulou práci. Jsem zároveň místopředsedou Futura as. a nabízení inzerce v „Haló Novinach“ je součástí mé práce.

 

autor: Čeněk Milota, místopředseda ÚV KSČM