Jdi na obsah Jdi na menu
 


KSČM aktuality

Příspěvky

Projev V. Filipa u příležitosti Dne Ruska

24. 6. 2016

Projev Vojtěcha Filipa, místopředsedy PS PČR a předsedy ÚV KSČM, u příležitosti oslav Dne Ruska pronesený na ruské ambasádě v Praze v přítomnosti velvyslance Ruské federace v České republice A. V. Zmejevského a významných zahraničních hostů.
 

KSČM prosadila projednávání kauzy OKD v Poslanecké sněmovně

24. 6. 2016

Vyjádření Pavla Kováčika, předsedy Poslaneckého klubu KSČM, ve věci zařazení pevného bodu ke kauze OKD na jednání schůze poslanecké sněmovny 30. 06. 2016.
 

Nepředpojatá debata má nejvyšší čas

24. 6. 2016

Komentář J. Skály k vyjádřením představitelů KDU-ČSL a TOP 09 podporujících odsouzení turecké genocidy Arménů.
 

M. Symerský: Pomoc horníkům by měla být prioritou

24. 6. 2016

Jako na houpačce se pohybují názory vládních představitelů ohledně OKD. Jen těžko přiznávají, že dar, který věnovali Bakalovi v podobě OKD a bytového fondu OKD, byl pro něj něco jako výhra v loterii. Rozhodně se však nedá říct, že stát na této transakci vydělal. Peníze chybí obcím, městům i krajům.
 

J. Skála: Pomoci přímo horníkům – a na konto viníků

24. 6. 2016

To, co se děje s OKD, je skandální nehoráznost už roky. Havíři jsou ti poslední, kdo si podobné zacházení zaslouží. Kdo kdy s nimi sjel dolů do šachty – já tu šanci měl poprvé už jako mladý kluk – ví, jak těžká i riskantní práce to je.
 

Josef Skála a Zdeněk Štefek v Máte slovo o socialismu

24. 6. 2016

Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM, a Zdeněk Štefek, bývalý předseda Komunistického svaz mládeže a radní Středočeského kraje pro kulturu za KSČM, budou hosty čtvrtečního pořadu Michaely Jílkové v České televizi Máte slovo.
 

M. Vostrá: Další z nápadů ministra Ťoka

24. 6. 2016

Není nad to inspirovat se v zahraničí, jestliže sami nemáme dost invence na to, abychom se orientovali ve své branži v našem domácím prostředí. Ministr dopravy Ťok to má „těžké“. Honí ho kdekdo a on si zřejmě přeje být úspěšným ministrem.
 

G. Hubáčková: Přílišná benevolence může uškodit nám všem

24. 6. 2016

Výchovný ústav v Chrastavě veřejně kritizovala ombudsmanka Anna Šabatová a poslala do chrastavského ústavu kontrolu. Pravidla pro chovance byla podle ní příliš přísná a vůči chlapcům nebyla dodržována jejich základní práva. Možná paní Šabatová zapomněla, proč tento, jak řekla „represivní systém“, v ústavu fungoval.
 

J. Skála: „Brexit“ a naše šance

24. 6. 2016

„Grexit“ byl nápad obou stran. Jak Řeků, co to nechtěli vzdát. Tak „elit“, co je do léčky dluhů zavlekly. Napřed je oškubaly na kost. A pak jim hrozily vyhazovem. Média v gáži mamonu žvaní o „líných Řecích“. „Evropské řešení“, jemuž straní, je o ponížení a vyvlastnění. Kolébku evropské demokracie mění v kolonii.   
 

V. Filip: OKD je jen špičkou ledovce

24. 6. 2016

Naši občané v poslední době mají možnost hodnotit jednání nejen pravicových stran, ale i sociální demokracie. Když trochu zavzpomínáme, jistě se nám vybaví Ostravsko, kterému jsme hrdě říkali ocelové srdce republiky. Dnes upadají hutě a insolvenční správce řeší OKD. Ať už této transakci někdejších i současných vládních představitelů říkáme privatizace či prodej, správný název je dar Bakalovi. 
 

Šuk, Zeman i Troška. Tolik umělců a známých tváří najednou se dlouho neprojevilo v jeden moment. Způsobí to povyk

24. 6. 2016

Komunistické Haló noviny oslavily v minulých dnech čtvrtstoletí své existence. K jejich výročí jim popřály desítky politiků i umělců, o jejichž slova se Haló noviny podělily ve svém čtvrtečním vydání. Přání vzbudila velký ohlas mimo jiné i na sociálních sítích.
 

M. Vostrá: Šibenice na demonstrace nepatří

24. 6. 2016

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký z TOP 09 se velmi podivuje nad žalobou podanou ministrem vnitra Chovancem na Úřad městské části Praha 1 kvůli šibenicím, které se objevily na demonstraci. Možná tato žaloba neuspěje, ale postoj Lomeckého, jenž mimo jiné říká, že se neprokázalo, že šibenice byly proti někomu konkrétnímu, je neadekvátní. Pokouší se dokonce říct, že se vracíme někam, kam bychom neměli.  
 

TNS Aisa: KSČM by získala 13 procent

24. 6. 2016

Pokud by se koncem května konaly volby do Poslanecké sněmovny, KSČM by si udržela pozici třetí nejsilnější strany. Hlas by jí dalo 13 procent voličů. Volby by vyhrálo hnutí ANO se získem 24 procent, druzí sociální demokraty by volilo 18,5 procent. Do dolní komory Parlamentu by se dostaly také ODS (8,5), TOP 09 (8,5) a KDU-ČSL (5,5). Vyplývá to z volebního modelu od agentury TNS Aisa.
 

FOTOGALERIE: Vostrá uctila památku havířů ve skanzenu Mayrau

24. 6. 2016

Poslankyně PS PČR Miloslava Vostrá dnes položením květiny v hornickém skanzenu Mayrau uctila památku havířů, kteří byli zastřeleni 10. června 1942 v Lidicích. Pietního aktu se zúčastnil i členky Levicového klubu žen.
 

M. Pěnčíková předsedkyní Komise mládeže ÚV KSČM

24. 6. 2016

Předsedkyní Komise mládeže ÚV KSČM byla nově zvolena poslankyně Ing. Marie Pěnčíková.