Jdi na obsah Jdi na menu
 


KSČM aktuality

Příspěvky

J. Dolejš: Popřejme Haló novinám

24. 6. 2016

Haló noviny slaví výročí 25 let svého trvání. Co k tomu říci? To, že vycházely a vycházejí, byl po celá ta léta náročný manažerský i novinářský úkol.
 

K. Konečná: Zapomínání ČSSD

24. 6. 2016

Ministr vnitra a druhý muž ČSSD Milan Chovanec se osopil na svého stranického kolegu z Jihočeského kraje Jiřího Zimolu za to, že si dovolil navrhnout omezení tzv. církevních restitucí. Označil to za politickou chybu. S podobnou kritikou přispěchal také premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Osobně tedy nevím, co je větší politickou chybou – zda snahy o omezení jednoho z největších majetkových přesunů v novodobé historii naší země, nebo úplné popření svého volebního programu.
 

J.Nekl:Naše potraviny jsou jedny z nejkvalitnějších

24. 6. 2016

Olomoucký kraj je velmi úrodnou oblastí. Podél řeky Moravy se od nepaměti snažili lidé využít zemi k pěstování různých druhů obilovin a zeleniny. Od šestnáctého století je tato oblast nazývána Haná.
 

Provolání účastníků protestního shromáždění občanů ČR proti revanšistickým akcím Sudetoněmeckého landsmanšaftu

24. 6. 2016

Na dny 20. května až 2. červan 2016 připravilo koaliční vedení brněnské radnice ve složení KDU-ČSL, ANO a Žít Brno v čele s primátorem Petrem Vokřálem, ve spolupráci se Sudetoněmeckým landsmanšaftem v čele s Berndem Posseltem, široký program akcí na téma »Ztracené a nalezené domovy«
 

Filip posiloval vztahy s Egyptem

24. 6. 2016

Místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM JUDr. Vojtěch Filip se dnes setkal s předsedou zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Egyptské arabské republiky Mohamedem El Orabim. Podle něho jsou vztahy mezi Egyptem a ČR velmi důležité a neméně důležité je jejich posílení. "Před námi je řada úkolů, které si zaslouží parlamentní diplomacii. Jedná se o bezpečnostní situaci, otázku migrace, ale také o oblast zemědělství, vědy a výzkumu," řekl Vojtěch Filip během jednání.
 

Evangelium podle Mistra Jeronýma

24. 6. 2016

Drahý Mistře Jeronýme, dnes je to šest set let ode dne, co jste statečnou smrtí opustil svět náš vezdejší.
 

Brzy bude zahájena soutěž Stavba roku Středočeského kraje

24. 6. 2016

Rada kraje schválila záměr vyhlásit soutěž a udělit titul Stavba roku Středočeského kraje 2016.
 

Vojtěch Filip v 11:00 na Primě v pořadu Partie

24. 6. 2016

Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip bude v neděli 5. června 2016 2016 od 11:00 hostem pořadu televize Prima Partie. Oponentem bude místopředseda vlády Pavel Bělobrádek (KDÚ-ČSL). Témata: Ministr Herman na Sudetoněmeckém dni; Zdanění náhrad za církevní restituce (podporuje ANO); Navýšení rozpočtu bez ministra Babiše; Hrozí rozpad koalice?
 

M. Vostrá: Jak dál v zemědělské politice

24. 6. 2016

Počasí si s námi v posledních letech velmi zahrává a doplácejí na něj samozřejmě všichni, ale nejvíce zemědělci. Dlouhodobě nekoncepční politika ministerstva zemědělství se dnes odráží v katastrofálním poklesu cen mléka, masa a v době sklizně i obilovin. Neúměrné snižování produkce jiných tradičních českých potravin, zeleniny, ovoce, brambor je vlastně jen předpokládaným dopadem této protizemědělské politiky.
 

L. Šulda: Chtějme férovou politiku

24. 6. 2016

Politické strany zahajují své kampaně. Možná by některé z nich mohly zavzpomínat na to, co před časem předvedly našim občanům. Expremiér Topolánek se ve vztahu k Dalíkovi kdysi vyjádřil: „S tebou padám i já.“ Dá se říct, že premiéři ODS mají smůlu. Jeden hájí Dalíka, druhý Janu Nečasovou.
 

Události, komentáře s Pavlem Kováčikem - 30. 5. 2016

24. 6. 2016

„Kvóty pro migranty jsou zoufalým pokusem napravit něco, co způsobily USA s některými státy EU vývozem demokracie západního typu do různých zemí“, řekl během rozhovoru předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik v pořadu Události, komentáře.
 

Otázky Václava Moravce Kateřina Konečná 29. 5. 2016

24. 6. 2016

Poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná byla hostem pořadu Otázky Václava Moravce. Hlavními tématy debaty byla smlouva TTIP a dohoda mezi EU a Tureckem.
 

Tisková konference poslaneckého klubu KSČM 31. 5. 2016

24. 6. 2016

Účast členů vlády na jednání Poslanecké sněmovny, uprchlické kvóty, majetková příznání a inkluze ve školství. To byla témata tiskové konference po jednání poslaneckého klubu KSČM. K tématům hovořili předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik a stínová ministryně školství Gabriela Hubáčková.
 

J. Nekl: Krajské volby se blíží

24. 6. 2016

ODS zahájila svoji kampaň na lodi. Je to opravdu příznačné. Může doufat, že se z ní nestane Titanic. Ať už si připomeneme činnost premiéra Topolánka a jeho důvěrníka Dalíka, který dodnes u soudu nevysvětlil, jak to bylo, či nebylo v rámci armádních zakázek. Stejně tak Jana Nagyová, dnes Nečasová, vysvětluje téměř nevysvětlitelné informace, které zachytily odposlechy.
 

F. Zachariaš: Já a jen já – to je zřejmě heslo ministra Jurečky

24. 6. 2016

Začíná se nám tu rozmáhat nový nešvar. Jeho strůjcem je ministr zemědělství Marian Jurečka. Marketingový průzkum, který pro ministra zjišťuje, jak ho lidé znají, je vskutku unikátním uplatněním finančních prostředků z kapes daňových poplatníků. Rozhodl se takto utratit šest milionů z rozpočtu ministerstva zemědělství, a to mu patrně přílišnou popularitu v sebeprezentaci nezajistí.