Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vážení hosté,

na této stránce nám můžete zanechat svůj vzkaz. Za Vaše podněty a připomínky předem děkujeme.

OV KSČM Karviná


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Pomocná ruka

(Janka, 19. 6. 2011 19:33)

Nic proti,celek je vždy tvořen jednotlivci,ti musí táhnout za jeden provaz v těch podstatných věcech,diskuse je v demokratické společnosti vždy přínosná pro další rozvoj celku.A,zásadně jsem proti jakýmkoliv sprostým slovním výpadům,to se ani nedivím mladému muži Newmanovi,že reagoval,jak reagoval.I já bych se cítila takovým postupem ukřivděná,ty "čachry" na kandidátkách totiž nejsou žádnou utopií,dělaly se mnohokrát,nic dobrého z toho nikdy nevzešlo,jen je z toho plno zlé krve.To škodí komunistické straně,né počin mladého muže Newmana.On svou chybu z "odstoupení"z kandidátky uznal,kdyby tak ale uznali chyby i ti další,to půjde ale těžko,přetěžko.Přeji čerstvý vítr do plachet havířovským komunistům.A,už žádné škorpení.

KSČM a mladí

(Newman, 27. 5. 2011 7:19)

Dobrý den. Dotaz směřují na vedení OV KArviná. Chtěl bych se zeptat, jak je myšleno, že chcete zaujmout (oslovit) mladé lidi aby se zapojili pro stranu? Nejedná se pouze o mediální "kachnu?" Dle opakované zkušenosti je mi známo, že mladé lidi, kteří přišli přidat ruku k dílu, odháníte (a to i opakovaně). Myslíte si, že současní KSČM je demokratická? Vždyť je mladým diktováno kde se mohou a kde se nemohou v ZO zapojit. Nemělo by to býti spíše na jejich rozhodnutí, kde to mají ze svého bydliště blíž? Není přeci důležité, že tam je "někdo" kdo má spolupráci mladých tzv. na "háku" ale že se mladý zapojí ku prospěchu strany. Snad mi někdo "kompetentní" odpoví dřív, než zase za 11 měsíců. Děkuji.

Re: KSČM a mladí

(Jiří Nytra, 27. 5. 2011 9:24)

Vážený pane Newman,

Děkujeme za upřímná slova a příspěvek na stránky OV.
Ceníme si Vašich postřehů a proto bychom Vás chtěli ujistit, že mladým nediktujeme, kde se mohou a kde se nemohou v ZO zapojit, jen vzhledem ke znalosti místních poměrů se snažíme najít nejlepší organizaci, kde by Váš potenciál, snaha přispět a zapojit se do práce ve prospěch KSČM byla náležitě oceněna a byla by Vám poskytnuta maximální podpora.

Můžete se zapojit ve kterékoliv nejbližší základní organizaci KSČM ve svém bydlišti dle vlastního uvážení.

Těšíme se na další spolupráci.

Jiří Nytra
Předseda OV KSČM Karviná

Re: Re: KSČM a mladí

(Newman, 27. 5. 2011 10:34)

Už tomu rozumím. Pokud se někdo třeba rozkrájí, ale jiný to neocení jako dostatečný projev činů správným směrem a neposkytne podporu, je to všechno vniveč! Jinak polemika kde ano a kde ne při jednání padla. Bylo by dobré se poučit z minulých chyb a aslespoň to přiznat.

Re: Re: KSČM a mladí

(Newman, 7. 6. 2011 17:31)

Vaše slovo bylo dnes na schůzi ZO KSČM 61 zneváženo. Sympatizantům je bráněno vybrat si, kde chtějí pomoci!!!

Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Krteček, 8. 6. 2011 21:04)

Drahý Newmane,
kéž by bylo tvoje IQ na stejně vysoké úrovni, jako je tvé ego.
Nesnaž se cpát tam, kde nejsi zván. To dělají jen ubožáci.
Prej jsi včera odešel z jistého aktivu, jako zpráskanej pes. Tak ti třeba :-D. Chytrej by si vzal z toho ponaučení.
Divím se předsedovi OV KSČM Karviná, že s tebou vůbec polemizuje. Předseda by si měl uvědomit, že KSČM potřebuje sice mladé lidi, ale lidi perspektivní, slušné a loajální, kteří budou pro tuto stranu přínosem, né, že ji budou škodit. A myslím, že ty už jsi před volbami této straně uškodil dost. Dnes si všude lidi vybírají. Není totiž dobře brát vše za každou cenu. Nakonec se stejně musí oddělit zrno od plevele. Bylo by smutné, kdyby KSČM brala všechny jen proto, aby měla mladé lidi. Běž a zkoušej si takhle rýpat u ODS nebo ČSSD. Myslím, že by ti ten tvůj tučnej zadek pořádně prohnali. Tak zatím papa, Krteček.

Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Newman, 9. 6. 2011 7:10)

Je docela ubohé schovávat se za Krtečka a hovořit o něčím IQ. S Tebou to taky nebude tak žhavé. Ale jistě jsi podepsal, tak Tě vzali, to chápu. Odešel z aktivu, pravda, ale nemám pocit, že jako zpráskanej pes. Prohrát bitvu neznamená prohrát válku. Uvidíme. Projenáme jimde...

Re: Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Janka, 9. 6. 2011 12:10)

Nevím,zda by bylo vhodné oslovení "chlapi" či "kluci",ale zanechte těch "žabomyších"slovních válek,to je zbytečné.Komunisté mají své řádné schůze a pořádají i tkz.veřejné schůze,kam zvou občany.Je pořádáno bezpočet akcí typu besed,plesů,smažení vaječiny,atd.,co tak zajít na některou z těchto akcí a projevit zájem o práci mezi komunisty?Ono není zvykem,aby mladí měli zájem sami od sebe přijít na řádnou schůzi ZO,možná byli z tohoto zájmu členové ZO 61 trochu nesví,možná trochu vyděšení,hlasování bylo dle mého asi nejregulárnější řešení z této vzniklé "patové" situace.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Newman, 18. 6. 2011 10:53)

Zdravím Vás Janko. Podivné ve věci je, že více než rok jsem docházel na schůze zmíněné ZO i jinde a to bez problémů. Najednou z ničeho nic se to soudruhům a soudružkám v 61 nelíbí! Pokud nebyly a nejsou schůze ZO vyřejné, jak je možné, že jsem v minulosti mohl docházet opakovaně a nikomu to nevadilo? Změnili jste snad stanovy strany? Nebo se v minulosti nejednalo dle stanov? Nebo se stanovy vytáhnou jen tehdy, když se to hodí???

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Janka, 18. 6. 2011 19:04)

Mladý muži,domnívám se,že jsi o něco mladší než moje padesátiletá "postavička".Křivárny se děly,dějí a dít budou,je ke škodě,že to neminulo naši stranu.Mj.jsem Ti odpověděla na mnohé v reakci na Tvůj příspěvek z 15.6,v Havířově se "pralo špinavé prádlo",ale dokud jsi to tady nevypsal,netušila jsem, o co jde.Bylo nám jen tak náznakem řečeno o hašteření a půtkách straníků v Havířově,nic konkrétního,to možná byla škoda.Má se říci vše a jasným hlasem,předejde se dohadům.Já bych se coby komunista neuzavírala do své členské schůze,přece tam neprojednáváme žádné zlotřilosti,abych tam nemohla pozvat sympatizanty.Nepoužívám politické fráze,s lidmi vždy hovořím srozumitelně,jejich řečí.Jsme především občany této země,lidmi,musíme žít,učit se a pracovat tak,abychom dokázali pomoci potřebným,dokázali poradit.To je ta nejjasnější a nejprůhlednjěší politika,kterou musí komunisté dělat,politické fráze,stanoviska a různá usmesení ponechme "v šuplíku",lidé chtějí slyšet jasné a stručné formulace.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Newman, 18. 6. 2011 21:56)

Skláním se před Vaší moudrostí. Škoda, že nevedete nějaké ZO v Havířově. Znám kolem taky několik poctivých soudruhů a soudružek, ale to co předvedli v Havířově je nepěkný obraz o straně jako takové. Jinak nejsem zase až takový zelenáč. Mnoho let nás od sebe nedělí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Janka, 19. 6. 2011 11:26)

Jako správný kantor ,který nemůže žít bez dětí a bez kontaktu s lidičkami,vedu ZO u nás v Těšíně,a to "učitelské",máme takový správný diskusní klub,slezinu děláme cca co dva měsíce.Vždycky se sejdeme v jedné z malých restaurací na ul.Ostravská,při kávě a zákusku probereme všechny palčivé otázky,zjistíme,na co máme sílu,na co né,předám veškeré informace o akcích.Je nás sice velmi málo,ale stačíme si.Na nás jsou pak "nabaleni"naši přátelé,známí,naše rodiny,takže hlasů ve volbách je pak dostatečně, i když zrovna Těšín má nelehkou pozici oproti Havířovu či Karviné,od roku 1990 se tady potýkáme s velmi silnou religiozitou,to nemá žádné městov našem karvinském okrese,Těšín byl vždy "zvláštní",silnou pozici tady měla od počátku roku 1990 pravice,tady se vůbec "nefandilo"levici,poslední roky ale začíná uzší spolupráce s ĆSSD,je dobré neodhánět ji od sebe.Snad se blýská na lepší časy,jen to nezakřiknout.

Re: Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Krteček, 9. 6. 2011 14:18)

Projenáme jimde?
Za co vlastně bojuješ, že chceš vyhrát válku? Trpíš nějakým komplexem méněcennosti, či máš jen potřebu se zviditelnit? Tvá pomoc straně spočívá v tom, že neustále napadáš její členy včetně předsedy? Nevím o ničem, čím jsi KSČM prospěl. Vím jen o tom, jak jsi ji uškodil. Koukám, že se vyžíváš v psaní stížností. Co kdyby jsi psal raději basničky? - Třeba o lásce?
Krteček

Re: Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Vladek, 9. 6. 2011 14:38)

Někdo se dle Tebe schovává za Krtečka, Ty za Newmana-Cattaniho, že ?
Doufám, že Ti už nikdo nenaletí na Tvou pomocnou ruku, kterou nabízíš.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Básník Špína, 9. 6. 2011 16:15)

KRTEČEK A KALHOTKY

Vylezl na světlo z veliké hromádky
zbabělý hraboš co miloval pohádky
Podepsat nechtěl se, strašně se bál
zadeček stáhnutý, co bude dál

Silná on slova, ty věru zná
kdepak však on své kalhotky má
Ony jsou špinavé, ach o běda
vzadu mu převládá skvrna hnědá

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Henryk Małysz, 10. 6. 2011 9:59)

Po dlouhé době jsem se při čtení komentářů v této rubrice od srdce zasmál :-D Básnička KRTEČEK A KALHOTKY je opravdu vtipná :-D Básník zaslouží pochvalu :-D

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KSČM a mladí

(Básník Špína, 10. 6. 2011 10:24)

Ano, jenže zbytek není k smíchu, ale k pláči. Alespoň to trošičku odlehčilo atmosféru.

Pro ty, co chtějí slyšet pravdu 1)

(Newman, 15. 6. 2011 21:30)

Vážené soudružky, soudruzi, dámy a pánové,

z důvodu, že ve věci tzv. „havířovské bouře“ bylo účelově vytvořeno několik lží, které měly za úkol zdiskreditovat mladé soudruhy a sympatizanty v očích starších soudruhů a vnutit jim nepravdivý obraz o mladých, že jim jde jen o posty a koryta, jsem se rozhodl bez obalu vylíčit celý příběh.
Jsem dlouholetý sympatizant a volič KSČM, člen Komise mládeže Moravskoslezského kraje a Levicové mládeže Karviná. Aktivně se zúčastňuji seminářů pořádaných KM, zúčastnil jsem se setkání se s. Filipem v Ostravě, podpory s. Bc. Kateřiny Konečné na Otázkách Václava Moravce před volbami do Parlamentu ČR. Pravidelně se zúčastňuji akcí pořádaných KSČM jako oslav 1. máje, smažení vaječiny, Společensko – sportovně – přátelského setkání na Těrlické přehradě a v minulosti jsem docházel na členské schůze dvou ZO KSČM. Pomáhal jsem obnovovat Komisi mládeže v Havířově. V loňských komunálních volbách jsem se odhodlal k dalšímu kroku a kandidoval za KSČM v komunálních volbách v Havířově.
Fakt, že jsem se vůbec dostal na kandidátní listinu KSČM, jsem považoval za veliký úspěch a byl jsem na něj právem hrdý. Pořadí pro mne nebylo až tak důležité. Malé zklamání se však dostavilo, když byla zveřejněna kandidátka a zde se ukázalo, že starší soudruzi se sami sebe navolili na volitelná místa. Při vší úctě k dlouholetým a zasloužilým soudruhům si myslím, že jsem správně pochopil potřebu „mladé krve“ v KSČM, kdy je nám stále předhazováno, že strana vymírá. Že je kandidátka hotovou věcí a žádné změny nejsou již možné, nám bylo zcela jasné. Nešlo o nějaký skok v pořadí, jen jsme chtěli slyšet odpovědi, KDO, JAK a PROČ sestavil kandidátku TAKHLE.
Z tohoto důvodu jsme se společně se s. Otáhalovou ze ZO KSČM 61 – Havířov (nikoliv přes média, ale v kruhu strany) obrátili písemně na MěV KSČM Havířov – někteří možná slyšeli: tzv. „havířovská bouře.“ Odpověď jsme čekali taktéž písemnou formou, kdy však ve lhůtě 30 dní jsme žádnou nedostali. Následně jsme byli předvoláni na koberec na MěV, kde proběhlo (a zde, v tomto okamžiku jsem dlouho, dlouho vážil svá slova) obrazně řečeno proběhlo nakopání do zadku.
Chování v tu dobu zastupujícího předsedy MěV Havířov s. Kronenberga bylo nemístné a povýšenecké. Komise mládeže byla nazvána, cituji: „hospodskými flákači!“ Dále nám bylo vysvětleno, že jsme cituji: „hajzli, kteří ještě nic nedokázali a že máme pouze sedět v koutě a držet huby!“ Toto chování vede k odlivu nejen sympatizantů, ale i mladí členové KSČM uvažovali o vystoupení ze strany!

VAROVANI

(ceslav, 14. 6. 2011 19:47)

Mozna ano,ale mohl by jste napsat aspon nejaky priklad proc!!!!!
Tohle jsou super stranky.Kdokoli cokoli napise a ty se ,,soudruhu" bran jak umis!!!!!
p.Newman obdivuji co pisete-oni vas ze strany vyhodi--verte mi!!!!
Jak jsem psal,nemaj radi PRAVDOMLUVNE lidi :-(

KSČM a mladí

(ceslav, 14. 6. 2011 19:40)

Ano zrejme nejsi vhodny kandidat!!!! Nejsi zticha !!! Chces informace !!!!! Dodrzovat stanovy !!!!! Poukazes na prestarle korytare,kteri se NIKDY svych postu nevzdaji !!!!!! A kdyz ano,tak dosadi sve zname !!!! Z toho vychazeji vsechny media a oznacuji dle pravdy KSCM jako stranu pred vymrenim duchodcu a tim pak i zanikem strany!!!!!
Jestli porad budete pomlouvat a odstrkavat sve mlade ,kterych mame alarmujicne malo,tak k nam nikdo neprijde!!!! Nebo ano,ale jsou to vase dcery,synove, vnuci,vnucky,znami,pratele,kteri budou zticha a muzou to byt i vecni sympatizanti a maji cesticku ke korytku vydlazdenou.

Tak teda VY STRANICI: nesedte v papucich ve svych 70 letech doma,ale budte dozivotne na svych postech a s vami pohrbime i nasi ,,vasi " stranu.....
Velmi rad si prectu,pripadne prodiskutuji vase nazory.
Ale predpokladam,ze me tady pomluvite,bez soudu odsoudite a oznacite za skudce strany a at se to moc nerozsiruje,tak mozna ani neodepisete.....
S nadeji ,ze nevyhynem,se loucim s pozdravem Čest práci.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53

následující »